Viac inšpirácie pre vás

Ako na toUžite si zábavu s vodnými hrami a doplnkami na pláž

 

Leto je ako stvorené na bláznenie vo vode. Tešia sa na ňu veľké deti aj tí najmenší drobci. Mať ich stále pod dozorom však nie je ani zďaleka jednoduché. Skvelou voľbou sú preto aktivity, priktorých sa budete šantiť spolu. Deti sa takejto zábave určite potešia a vy budete mať istotu, že vaše ratolesti sú v poriadku. Pozrite si niekoľko nápadov na vodné hry a tiež pár tipov na perfektné doplnky, ktoré vám spríjemnia plážovú pohodu.

 

Ak sa chystáte k moru, určite si zoberte krém s UV filtrom, ľahké oblečenie, zásoby vody a v neposlednom rade aj veľkú savú osušku, do ktorej utriete vaše zlatíčko. Stačí si vybrať, ktorý dizajn sa vám páči najviac.

 

 

Okrem toho, že voda prináša deťom veľa radosti, napomáha ich rozvoju. Aj obyčajný domáci kúpeľ môže vyvolať veľa smiechu, určite však pamätajte na bezpečnostné zásady.

 

Položte drobčeka na vodu tak, aby bol ponorený len zo zadnej časti (samozrejme, nezabúdajte správne podopierať jeho chrbátik, plecia aj hlavičku). Jemne ho presúvajte po vodnej hladine, aby si tak bábätko ľahšie zvyklo. Ak sa naňho budete usmievať a zaobchádzať s ním jemne, voda sa mu stane priateľkou a možno sa dokonca naučí rýchlejšie plávať.

 

Pokiaľ sa plánujete vybrať s vašim zlatíčkom na pláž, nezabudnite si pribaliť aj dojčenskú fľašku a cumlík, ktoré vám budúskvelými pomocníkmi, ak by sa vaše bábätko cítilo nepokojne.

 

 

Drobčekovia sú v tomto období veľmi živí a zvedavo spoznávajú svet. Veľmi radi napríklad čľapkajú ručičkami do vody a so smiechom sledujú, ako špliechajú okolie. Takto sa vedia šantiť počas domáceho kúpeľa aj v bazéne či mori. Pri takejto zábave nezabúdajte na vhodnú ochranu jemnej pokožky dieťaťa. Tá nesmie byť pridlho vystavená slniečku, pretože je mimoriadne náchylná na spálenie.

 

Používanie krémov s vysokým ochranným faktorom je preto priam nevyhnutnosťou. Ak hľadáte pre vášho drobca ideálne hračky, môžete si vybrať súpravy doplnkov na prelievanie vody, plávajúce zvieratká alebo ďalšie prskajúco-špliechajúce kúsky, ktoré pritiahnu jeho pozornosť. Niekedy však k detskej radosti vôbec netreba veľa. Aj obyčajný umelohmotný hrnček môže priniesťveľa radosti.

 

 

Deti v tejto fáze rastu milujú šantenie vo vode. Skáču do bazéna ostošesť a poriadne pri tom výskajú. Ich veselé aktivity im môžete spríjemniť farebnými loptičkami, s ktorými sa dá perfektne zahrať a skvelo vyzerajú.

 

Deti tiež rady napĺňajú nádoby vodou a vylievajú ju naspäť do bazéna. Fľašky, vedierka či formičky, v tomto veku je zábavné jednoducho všetko. Najväčšiu obľubu si však zachováva krhlička, takže jej pri plážovej výbave určite venujte patričné miesto.

 

 

Takéto dieťa už môžete posadiť do malého bazénika s vlažnou vodou (nenalievajte jej však priveľa). Samozrejme, pamätajte na jeho bezpečnosť. Nespúšťajte vaše zlatíčko ani na okamih z dohľadua pre istotu mu môžete navliecť aj nafukovacie rukávy. Ak hľadáte námety na hry v piesku, vynikajúcou aktivitou je „detektívka“, kde budete spoločne rozpoznávať rôzne stopy zanechané v piesku. Môžete tiež vytvárať úžasné obrazy. Stačí vám na to palička, niekoľko pomôcok (slnečné okuliare, figúrky zvieratiek, vrchnáky z umelohmotných fliaš), piesok a bohatá predstavivosť.


Máte krhličku a niekoľko autíčok zašpinených od piesku? Vytvorte si mini autoumyváreň! Čím je dieťa staršie, tým viac ho baví skúšať rôzne experimenty. K obľúbeným aktivitám patrí stavanie hradov a rôznych tvarov z piesku, kopanie jamiek a ich zalievanie vodou. Ak k tomu pridáte formičky najrôznejších tvarov a farieb, doprajete mu poriadnu kopu zábavy.


Pre starších sú okrem toho vhodnou voľbou aj rôzne pestrofarebné nafukovačky. Spoločné hry vo vode sú jedným z najlepších spôsobov trávenia času v záhrade, pri jazere, na kúpalisku aj pri mori. Rozvíjajú detskú predstavivosť a predovšetkým prinášajú množstvo radosti. Hurá, bláznivá vodná zábava začína!

 

 

Prezentovaná ponuka je platná od 1. júla 2016 do vyčerpania zásob, niektoré vybrané produkty budú v ponuke od 8. júla 2016. Obrázky predstavujú ukážkové modely výrobkov a môžu sa nepatrne líšiť od skutočnosti.