Viac inšpirácie pre vás

DomácnosťNevinne biely alebo radostne farebný?
Dva zaručené tipy ako štýlovo prestrieť veľkonočný stôl

 

Keramický riad, štvorhranný, v krémovej farbe, na výber: hlboký tanier – 1,99 EUR, dezertný tanierik – 1,99 EUR, miska – 2,49 EUR, plytký tanier – 2,99 EUR
Sklenený hrnček – 0,25 EUR
Pohár na víno, objem 430 ml – 0,49 EUR

 

Veľkonočný stôl v klasickom, elegantnom prevedení: biely keramický riad a k tomu svetlé doplnky a kvety. V tejto verzii necháte vyniknúť elegantný minimalizmus a môžete staviť na jednoduchosť jedálenskej súpravy aj výzdoby. 

 

Šálka s podšálkou, v krémovej farbe – 2,49 EUR

 

Toto klasické prestieranie je veľmi čisté a jemné, takže pre jeho „oživenie“ môžete použiť čerstvé jarné kvety. Ideálnym doplnkom budú aj drobné dekoratívne predmety, ktoré nájdete u nás v PEPCO: sviečky, kalíšky na vajíčka v pastelových farbách alebo malé veľkonočné figúrky. Poukladajte ich popri tanieroch a dodajte veľkonočným raňajkám slávnostnú atmosféru. Nezabudnite ani na drobné dekorácie na veľkonočnej jedálenskej súprave – môžete použiť venčeky z kvietkov alebo bahniatka, ktorými ozdobíte kalíšky na vajíčka. 

 

Sada 4 ks voskových sviečok v tvare vajíčok, dostupné v žltej, zelenej alebo modrej farbe, rozmery: 4 × 6 cm – 2,49 EUR
Džbánik na mlieko, v krémovej farbe, objem 280 ml – 1,99 EUR
Figúrka, vajíčko so zajačikom, výška: 15 cm – 1,49 EUR

 

Keramický zajačik, s mašličkou – 0,99 EUR
Súprava 20 ks vajíčok, viac farieb – 1,29 EUR
Váza v tvare tulipánu, priehľadná, výška: 19 cm – 2,49 EUR

 

Veľká noc v kuchyni 

 

Dôležité sú nielen dekorácie a pokrmy na sviatočnom stole, ale aj to, čo sa skrýva v kuchyni. Veď práve tam sa začína (a končí) príprava veľkonočných sviatkov. Pomocou niekoľkých malých doplnkov a príslušenstva, ako sú kuchynské utierky, formičky alebo rukavice so sviatočnými motívmi, vnesiete aj do tejto časti domu radostnú veľkonočnú náladu. 

 

Kuchynská rukavica s veľkonočným motívom – 1,29 EUR
Kuchynská utierka s veľkonočnou potlačou, rozmery: 50 × 70 cm – 1,29 EUR

 

 

 

Pokiaľ dávate prednosť výraznejším farbám, pripravili sme pre vás slávnostný stôl plný jemných jarných farieb a nežných motívov. Pôvabné prestieranie plné šarmu a sviežich doplnkov bude ako stvorené pre veľkonočné raňajky. Pestrofarebné doplnky a kvety zaručia, že váš stôl na Veľkú noc doslova rozkvitne. A hostia budú očarení!  

 

Behúň na stôl, v dvoch farbách, rozmery: 40 × 150 cm – 3,99 EUR
Vankúšik, v dvoch farbách, rozmery: 30 × 50 cm – 3,99 EUR

 

Drobné veľkonočné doplnky, ktorými môžete ozdobiť taniere hostí, budú malým „predjedlom“ pre oči pred sviatočnými raňajkami. Zaujímavé pastelové dekorácie na sviatočnom stole vzbudia obdiv ešte skôr, ako sa začne podávať jedlo.  

 

Keramická súprava v pastelových farbách, na výber: hrnček – 1,29 EUR, miska – 1,29 EUR, tanier – 1,29 EUR
Sviečka v tvare zajačika, v žltej, zelenej alebo modrej farbe, rozmery: 7,6 × 5 × 8 cm – 0,79 EUR
Kalíšok na vajíčko – 0,79 EUR

 

 

K tomuto hravému prestieraniu patrí veľa doplnkov a farieb. Kľúčom k dokonalosti je zosúladenie všetkých prvkov tak, aby tvorili síce pestrofarebný, ale zároveň harmonický celok. Nezabudnite, že doplnky a farby nesmú byť úplne náhodné, pretože potom by na stole ľahko vznikol chaos. Výber farieb a doplnkov by ste preto mali starostlivo zvážiť. U nás v PEPCO nájdete množstvo veľkonočných doplnkov vo farbách, ktoré Vám umožnia vytvoriť ideálnu sviatočnú kompozíciu.