Viac inšpirácie pre vás

DomácnosťSkrášlite si domov pôsobivým škandinávskym štýlom

Ak preferujete svetlý a elegantný interiér v znamení minimalizmu, určite sa vám zapáči škandinávsky štýl. Vďaka svojej jednoduchosti sa hodí do každej miestnosti a už niekoľko rokov sa teší vzrastajúcej popularite. V našom článku sme si pre vás pripravili niekoľko tipov, ako si skrášliť interiér práve v tomto obľúbenom štýle.

Biela doplnená odtieňmi sivej, béžovej a akcentmi tmavých farieb – práve toto farebné ladenie dominuje v škandinávskom štýle. Využite posteľnú bielizeň v svetlosivých odtieňoch, vankúše s inšpiratívnymi nápismi a hrejivú deku vo farebne ladiacich tónoch. Spálňu v tomto štýle môžete oživiť voňavými kvetmi na nočnom stolíku.

 

Jednoduchosť je na prvom mieste. Len ťažko dokážete skutočne relaxovať, ak máte vo svojom zornom poli množstvo rozptyľujúcich drobností. Môžete ich však uložiť do dekoratívnych košíčkov, s ktorými bude vaša spálňa vyzerať usporiadane, štýlovo a priestranne.

Správne osvetlenie je pre škandinávske interiéry mimoriadne dôležité. Namiesto ťažkých závesov na okná využite jemné, takmer priesvitné záclony, ktoré vpustia do vašej spálne prirodzené svetlo. Pre vytvorenie správnej večernej atmosféry sú ideálnym doplnkom sviečky a lampášiky, ktoré vám po rozsvietení pripravia neopakovateľný zážitok.

Škandinávsky štýl má blízko k prírode. Preto v ňom pomerne často nájdete aj dekorácie vyrobené z prírodných a neopracovaných materiálov. Mnohé z nich si môžete ľahko vyrobiť aj sama.

Vytvoriť štýlovo zariadenú chodbu a predsieň nie je žiadna hračka. Oveľa jednoduchšie je zaplniť ich rôznymi nepotrebnými zbytočnosťami. Ako si s tým poradiť? Stavte na funkčnosť - napríklad obyčajné drevené prepravky môžete využiť ako police na topánky a starý nábytok nemusíte vyhadzovať, ale vytvoriť z neho zaujímavú dekoráciu. Rámiky na fotografie, obrazy s nápismi, jednoduché lampášiky či malé svietniky – v našom širokom výbere určite nájdete štýlový kúsok, ktorý sa bude skvele hodiť do vašej predsiene.

Pri aranžovaní vášho interiéru sa nebojte dať priestor kreativite. Vkusná polička na topánky? Žiadny problém, celkom ľahko si ju vyrobíte aj sama.

Napriek tomu, že škandinávsky štýl je typický svojím minimalizmom a jednoduchosťou tvarov, neznamená to, že sa automaticky musíte vyhýbať všetkým dekoráciám. Práve naopak, vdýchnite vášmu interiéru farebnosť prostredníctvom pestrých doplnkov. Vkusným a zároveň užitočným tipom sú mäkké vankúšiky, deky a prikrývky. Pamätajte tiež na vhodné osvetlenie miestnosti. Okrem jednoduchých lámp ho môžete dosiahnuť lampášikmi, malými lampičkami a svietnikmi rôzneho druhu – to všetko nájdete v našich predajniach. Na odkladanie drobností vám odporúčame použiť rôzne košíčky a škatuľky s hladkými alebo jemnými geometrickými vzormi.

Pre kuchyňu v škandinávskom štýle sú typické jednoduché doplnky, ktoré sú estetické a zároveň užitočné. Sú to napríklad rozmanité plechovky a dózy, ako aj podložky či tácky s jemnými vzormi. Na varenie sa využívajú výhradne drevené pomôcky, ktoré sú ekologické a nepoškodzujú teflónový povrch. Dominujú prírodné a svetlé odtiene, miestami doplnené čiernymi alebo farebnými tónmi. Efektnými vizuálnymi dekoráciami sú tiež sýtozelené bylinky v kvetináčoch a pestrofarebné cukríky v sklenených dózach, ktoré kuchyňu originálne oživia.

Svetlé miestnosti zariadené v jednoduchom štýle s množstvom prírodných materiálov a minimalistických vzorov – presne toto je škandinávsky štýl. Zistite, ako skrášliť váš interiér len za pár minút.

Lepíte si poznámkové bločky na chladničku či kuchynský pult? Máme pre vás oveľa efektívnejšie riešenie. Presvedčte sa, ako rýchlo a lacno si vyrobíte nástenku, vďaka ktorej sa už nebudete musieť obávať, že na niečo zabudnete.

Rastliny sú perfektnou ozdobou, ktorá oživí každý balkón. Kvety aj malé stromčeky môžete umiestniť do nádob nakvetináče v tvare vedierok. Menšie kvetináče vyzerajú efektne v drevených prepravkách na hrubom špagáte. Ak ich umiestnite na zábradlie či stenu, bude to pôsobiť naozaj štýlovo.

Vytvorte si na balkóne svoj relaxačný kútik. Postačí vám stolček s dvomi stoličkami alebo pohodlnou lavičkou a vaše miestečko na oddych je hotové.

Ponuka platí od 19. februára 2016 do vyčerpania zásob, niektoré zobrazené produkty však budú v predaji až na prelome marca a apríla 2016. Všetky obrázky v článku predstavujú ukážkové modely produktov a môžu sa jemne líšiť od skutočnosti.