Viac inšpirácie pre vás

MódaAko sa obliekať podľa rôznych typov postáv

 

 

 

 

Samantha Jones

Módna stylistka skupiny PEPKOR

 

 

 

 

 

Kto by nechcel vyzerať skvelo? Nezáleží na tvare vášho tela či veľkosti, akú nosíte. Tajomstvo spočíva v kombinovaní oblečenia, farieb a strihov. Naše rady a triky vám poodhalia,  ako zakryť nedostatky a vyzerať úžasne.

 

Aký typ postavy máte? 

Ak chcete nájsť oblečenie, ktoré vám sadne ako uliate, najskôr si určite svoj typ postavy. Najlepším spôsobom, ako to zistiť, je pozrieť sa do zrkadla v spodnej bielizni – tak spoľahlivo zhodnotíte presný tvar svojho tela, teda či ide o presýpacie hodiny, hrušku, jablko alebo klin. Podľa čoho ich vlastne rozpoznáte?

 

Rozhodujúce sú proporcie 

 

Teraz, keď už viete aký typ postavy máte, hor sa do správneho a štýloveho oblečenia. Ako je možné, že celebrity dokážu vyzerať vždy tak skvelo? Poznajú triky, vďaka ktorým ich proporcie vyniknú čo najlepšie. Venujte pozornosť strihom oblečenia, materiálom a farbám. Dôležitá rada – svetlé farby outfit výborne rozžiaria, ale radšej sa im vyhnite ak máte v úmysle zakryť niektorú časť vášho tela. V týchto miestach by ste mali nosiť práve opačné, tmavé farby – pôsobia štíhlejšie. Pamätajte na potlače a vzory: horizontálne pásy a veľké motívy zväčšujú a naopak. Doplnky vedia taktiež veľmi dobre dopomôcť výslednému efektu.

 

Presýpacie hodiny

 

Ak máte postavu v tvare presýpacích hodín, vyhrali ste. Vaša postava je najmä o proporciách. Vkusne predvádzajte svoje krivky: nevyberajte si príliš voľné, ani príliš úzke oblečenie. Zvoľte outfit, ktorý bude priliehať k tvaru postavy, ale nebude veľmi tesný. Vyvarujte sa šatám a topom, ktoré sú zastrihnuté priamo pod poprsím, cargo nohaviciam a kimono rukávom. Najlepšou voľbou pre vás budú kardigány, puzdrové šaty a sukne do výšky kolien. Ak obľubujete nosenie nohavíc, zvoľte rovný strih. Radi by ste zakryli veľké poprsie? Vyhnite sa topom s ozdobami na dekolte (stuha, volán, vrecká).

 

 

Hruška

 

Najdôležitejším cieľom ženy s postavou v tvare hrušky je odvrátiť pozornosť od bokov a stehien. Preto si nekupujte tesné oblečenie v spodnej časti. Ideálne sú pre vás áčkové sukne a módne široké nohavice v tmavých farbách s elegantnými záhybmi. Vaše poprsie bude vyzerať väčšie, ak si na seba dáte top s vreckami alebo volánikmi. Čo sa týka ramien - budú sa zdať širšie vďaka bunde s výplňami alebo blúzke s rukávmi nariasenými v hornej časti. Klasické košele sú pre hruškovitý typ postavy taktiež vhodné. Určite sa vyhnite kombinovaniu kontrastných farieb na úrovni vašich bokov.

 

 

 

Jablko

 

Žena s týmto typom postavy by sa mala snažiť vizuálne predĺžiť siluetu, a tak zúžiť pás. Vyberte si tričká s výstrihom v tvare V a topy s nazberaným pásom. Rovnako vhodné sú aj blúzky s obálkovým výstrihom. Najlepšími voľbami sú šaty a tuniky strihané pod poprsím. Ak rada nosíte nohavice, voľte rovný strih – odhalí vaše nádherné nohy! Vyhýbajte sa horizontálnym pásikom a príliš voľnému oblečeniu, opticky by vás zväčšovalo. Vašou tajnou zbraňou bude šál alebo zavinovacie kardigány siahajúce po kolená. Zaručene zúžia a predĺžia siluetu postavy.

 

 

 

Klin

 

Ak máte postavu v tvare klinu, pozornosť by ste mali odpútať od ramien k nižším partiám tela. V tom vám dopomôžu rozšírené sukne a šaty. Vďaka nim bude postava vyzerať efektne a príťažlivo. Ak hľadáte ideálne džínsy, najlepšie je zvoliť ozdobené alebo ošúchané v oblasti predných a zadných vreciek. Nikdy si nekupujte bundy s výplňami, topy s rukávmi nariasenými v hornej časti alebo lodičkové výstrihy. Taktiež tielka typu boxer ani puzdrové sukne nie sú šťastnou voľbou. Kontrastné outfity sú však vrelo vítané – vo svetlých farbách v spodnej časti spolu s tmavými topmi bez potlače.

 

 

 

Naozaj môžete vyzerať štýlovo a moderne aj keď vaša postava nie je dokonalá - stačí využiť PEPCO módne tipy vo svoj prospech!