INŠPIRÁCIE NA NEPREHLIADNUTEĽNÉ KÚSKY

Každý z nás sa chce občas cítiť výnimočne. Niečím zaujať, upútať, jednoducho vystúpiť z davu a nechať sa hýčkať pozornosťou ostatných. Tentokrát máme pre vás zopár tipov na skutočne neprehliadnuteľné kúsky, vďaka ktorým zviditeľníte nielen seba a svoj domov, ale aj svojich blízkych. A to doslova. :o)

NESMRTEĽNÝ MÓDNY HIT? ROCKOVÁ BUNDIČKA!

Pokiaľ ešte nemáte v skrini čiernu rockovú bundičku z imitácie kože, rozhodne to rýchlo napravte. Je to neuveriteľne univerzálny, ale zároveň originálny zvršok, ktorý zladíte azda s čímkoľvek, čo nájdete vo svojom  šatníku. Skvele ju skombinujete s ležérnymi odevmi – napríklad s úzkymi džínsami, s elegantnejšími kúskami – napríklad s plisovanou sukňou v midi dĺžke, ale znesie dokonca aj tepláky. A to už je čo povedať! :o)

Zaujímavé je, že za popularitou týchto dámskych sexy kúskov sa skrývajú muži! A to konkrétne herecké hviezdy James Dean a Marlon Brando. Vďaka nim sa z týchto búnd stali módne ikony a evegreeny zároveň. A že bundička nebude z pravej kože? To vôbec nevadí. Aj tak v nej budete vyzerať fantasticky! :o)

VIDIEŤ A BYŤ VIDENÝ

To je základné pravidlo pri pohybe chodcov v cestnej premávke. A pre deti, obzvlášť na jeseň a v zime, keď je vonku zlá viditeľnosť, to platí dvojnásobne! Pokiaľ ich teda, milí rodičia, vystrájate von, vyhnite sa tmavému oblečeniu a dajte prednosť radšej kúskom vo výraznejších a svetlejších farbách. Poprípade svoje zlatíčka vybavte ďalšími reflexnými prvkami (kľúčenky, prívesky, náramky atď.) a zaobstarajte im školskú tašku, ktorá má na sebe reflexné plochy. Pre bezpečnú cestu pripájame ešte zopár jasných pravidiel pre vaše ratolesti.

 1. Keď prechádzaš cez cestu, choď cez prechod alebo si vyber miesto, odkiaľ budeš dobre vidieť na obe strany.
 2. Najskôr sa pozri vľavo, potom vpravo a pre istotu ešte raz vľavo. Počas prechádzania cez cestu sa stále obzeraj navôkol.
 3. Nikdy neprechádzaj medzi zaparkovanými vozidlami alebo za stojacim autobusom. Vodiči by ťa nemuseli cez prekážky vidieť.
 4. Na prechode nemáš prednosť za každých okolností. Stále sleduj dopravnú situáciu.
 5. Neštuchaj sa s kamarátmi v blízkosti cesty.
 6. Nenechaj sa vyprovokovať kamarátmi, ktorí ťa chcú vyhecovať, aby si prebehol medzi dvoma autami.
 7. Požiadaj rodičov o oblečenie s reflexnými prvkami.
 8. Na prechod so semaforom sa vydaj iba v prípade, že na ňom zasvieti zelený panáčik. Nikdy neprechádzaj, keď majú vodiči oranžovú.
 9. Z auta vystupuj na tú stranu, kde je chodník, nie smerom do vozovky.

Tak šťastnú cestu! :o)

   (Pravidlá voľne upravené podľa BECEP.)

PRE NENAPRAVITEĽNÉ ROMANTIČKY

Ste romantička telom aj dušou? Zariaďte si domov vo výraznom romantickom štýle a cíťte sa v ňom príjemne. Tento útulný štýl môže prekypovať ozdobami, ale pokiaľ dávate prednosť menšiemu množstvu doplnkov, vie byť aj veľmi moderný, viac-menej minimalistický. Záleží iba na vašom vkuse.

Tak ako si vlastne vytvoriť romantický interiér?

 • Vyberajte dekorácie s kvetinovými motívmi a do váz umiestnite kvety.
 • Zaobstarajte si drevený nábytok, najlepšie s patinou alebo starožitný. Doplňte ho dekoráciami z kovu a skla.
 • Zvoľte bielu farbu ako základ a kombinujte ju s ďalšími farbami
  v pastelových odtieňoch (ružová, fialová alebo mentolová).
 • Ozdobte interiér textíliami s čipkou, mäkkými vankúšikmi, nariasenými závesmi a baldachýnmi.