INŠPIRÁCIE PRE DOMOV S VÔŇOU JARI

Jar už vystrkuje rožky a my s potešením sledujeme zmeny
v prírode aj vo svojej nálade. Vďaka slniečku nám v duši pribúda radosť a optimizmus. Takže pokiaľ máte neodbytný pocit, že aj váš domov nutne potrebuje zmenu, vedzte, že teraz je ten správny čas. Jarné počasie vám dodá energiu a my nápady, ako na to. :o)

HRAVO A S FANTÁZIOU!

Áno, presne tak by mala byť zariadená izba vašich malých miláčikov. Deti v nej trávia veľa času a bezpochyby je to pre ne to najdôležitejšie miesto na svete. Tu sa hrajú, učia, spia aj vzdorujú. A preto by mala izbička pôsobiť príjemne, veselo a pri jej zariaďovaní je vhodné brať ohľad na vek, pohlavie, ale aj temperament dieťaťa.

Pokiaľ je vaša ratolesť už trošku väčšia, dovoľte jej, nech sa samostatne rozhodne o podobe svojho útočiska. Najjednoduchšie je nechať svojim deťom voľnú ruku pri výbere dekorácií a doplnkov. A aj keď s ich vkusom nebudete možno úplne súhlasiť, zdržte sa kritických poznámok. Veď ide o ich kráľovstvo!

NECH DOMÁCNOSŤ ROZKVITNE!

Prezliecť interiér do sviežejšieho kabátika je možné aj bez luxusných dizajnových doplnkov a veľkých investícií. Pri jarnej premene siahnite jednoznačne po kvetoch. Či už po živých alebo tých umelých, ktoré sú však niekedy tak dokonalé, že sa od živých často na prvý pohľad ani nedajú rozoznať. A naviac ich nemusíte polievať. Stačí ich len občas trošku oprášiť. :o)

Krásnou dekoráciou sú rezané kvety. A tie jarné sú skutočne pôvabné! Snežienky, konvalinky, narcisy alebo tulipány vnesú do vášho domova nežnú krásu a ľahkosť. Narcisy a tulipány vyzerajú najkrajšie v bohatej kytici a vo vysokej, jednoduchej váze. Drobnejšie kvety zase vyniknú v menších a útlejších vázičkách, poprípade v košíkoch či kvetináčoch.

Náš tip: Narcisy síce spôsobujú vädnutie iných kvetov, s ktorými sú v jednej váze, ale ak ich na jeden deň vložíte samostatne do vázy, vylúčia sa z nich jedovaté látky. A potom ich už bez obáv môžete kombinovať s inými kvetmi.

MALÉ DOPLNKY, VEĽKÉ ZMENY

Túžite po premene svojej kúpeľne, ale nechcete zrovna kupovať novú vaňu či meniť dlaždice na podlahe? Urobte drobnosť – zaobstarajte si nové doplnky, ktoré dodajú vašej kúpeľni osobitosť a jedinečný štýl.

Je samozrejme na vás, pre aký štýl sa rozhodnete. V každom prípade, doplnky by mali byť praktické, funkčné a ladiť s celým interiérom. Iba vtedy bude vaša kúpeľňa pôsobiť harmonicky a bude sa vám v nej perfektne odpočívať.

Prostredie kúpeľne je presýtené vlhkosťou, preto si zvoľte doplnky
z takých materiálov, ktoré odolajú vode. Sympatické sú prírodné materiály, ako napríklad keramika, porcelán, bambus alebo kameň. Kovovým doplnkom sa radšej vyhnite.