INŠPIRÁCIE NA ORIGINÁLNE JARNÉ NÁPADY

Tiež máte niekedy pocit, že je váš život plný stereotypov a že je čas na zmenu? Jar je výborný čas, kedy s tým začať. Využite energiu zo slniečka a urobte niečo originálne. Občas stačí len mierne „odbočenie” zo zabehnutých koľají a svet bude hneď veselší. Držíme vám palce! :o)

 

UPEČTE NAMIESTO BARÁNKA MUFFINY

Je to rýchlejšie, deti ich priamo zbožňujú a internet sa len hemží najrôznejšími chutnými receptami, a to aj na tie sviatočné, veľkonočné. My tentokrát pripojujeme pár praktických rád, ako muffiny dokonale upiecť.

  • Všetky suroviny na pečenie by mali mať izbovú teplotu. Vyberte si ich preto s predstihom z chladničky.
  • Keď zmiešate „suchú” a „mokrú” zmes múky, cesto nemiešajte. Stačí, aby sa suchá časť navlhčila. Pár hrudiek v ceste muffinom len prospeje. Čokoládu, ovocie a ďalšie ingrediencie pridávajte priamo do múky, aby sa v nej obalili a neklesli na dno košíčka.
  • Vyberte správnu formu. Odporúčame napríklad formu na 12 kusov s nepriľnavým povrchom. Môžete ju ešte pre istotu vytrieť maslom alebo do nej vložiť špeciálne papierové košíčky.
  • Mriežku na pečenie umiestnite uprostred trúby. Teplota pri pečení by mala byť cca 180° C, čas 20–25 minút. Každá trúba pečie trochu inak, tak radšej muffiny pozorne strážte.
  • Muffiny je ideálne jesť hneď po upečení. Keď vám ostanú, môžete ich zamraziť.

ZAOBSTARAJTE SI AERÁRIUM

Ak hľadáte zaujímavý spôsob nenáročného pestovania kvetov a zároveň netradičnú dekoráciu, stavte na elegantné aerárium – originálnu vznášajúcu sa záhradku. Môžete v nej pestovať živé rastliny alebo si do nej naaranžovať umelé kvety, kamienky, sviečky a ďalšie drobné dekorácie. Tie je potom možné jednoducho tematicky prispôsobovať jednotlivým sviatkom v priebehu roka – aerárium veľkonočné, vianočné, letné a iné.

Aerárium sa bude krásne vynímať zavesené na oknách, na garnižiach alebo na lustri. Pre väčší efekt ich vedľa seba môžete povešať niekoľko. Skvelo vyplnia aj nevyužitý roh miestnosti alebo oživia prázdnu stenu. Proste získate krehkú a okúzľujúcu dekoráciu pre každý kút svojho domova.

ZAHRAJTE SI FUTBAL V OBÝVAČKE

Nie, nebojte sa, nebudeme vás nútiť sadiť doma trávnik alebo upevňovať bránky. Poznáme jednoduchší a menej nákladný spôsob, ako uspokojiť vášnivého futbalistu, ktorý sa skrýva vo vašom synáčikovi. Zadovážte mu lietajúcu futbalovú loptu.

Pohybuje sa po penovom vankúši, obvod má potiahnutý gumou a je veľmi ľahučká, takže sa nemusíte báť, že vám v interiéri niečo rozbije. Najlepšie sa šmýka po hladkej podlahe, ale zvládne to aj na nízkom koberci. Proste super variant pre daždivé dni, kedy sa doma akurát nudíte.