INŠPIRÁCIE PRE ZASLÚŽILÉ MAMINKY

Túto „Inšpiráciu” venujeme špeciálne vám, milé maminky, a to nielen k vášmu sviatku, ale hlavne preto, že vám chceme poďakovať za obetavú starostlivosť a bezpodmienečnú lásku, ktorú každodenne venujete svojim rodinám. Materstvo je namáhavé „remeslo” a my by sme vám radi darovali zopár tipov, ako si ho trochu uľahčiť a urobiť si radosť. Prajeme všetko najlepšie! :o)


VYSPINKANÉ MIMINKO = SPOKOJNÁ MAMINKA

Máte problém so zaspávaním svojho drobčeka a ráno se budíte unavená
a bez energie? Skúste nasledujúce „uspávacie” recepty:

  • Miminko dávajte spať každý večer v rovnakom čase.
  • Pred spaním ho držte a hojdajte v náručí. Je to dôležité hlavne pre čerstvé miminká, ktoré sú zvyknuté na „hojdavé” pohyby v maminkinom brušku a na priamy kontakt s ňou.
  • Zabaľte miminko do zavinovačky. Voľný priestor v postieľke ho môže vystrašiť, pretože bolo zvyknuté na tesné prostredie v maternici.
  • S tým súvisí aj správna poloha pri spánku. V maminkinom brušku miminko neleží na chrbte, preto pre neho môže byť táto poloha
    v postieľke nepríjemná. Položte ho radšej mierne na bok a chrbátikom ho oprite o postieľku.
  • Zadovážte svojmu miláčikovi do postieľky kamaráta na spinkanie – plyšáka, vankúšik alebo dečku.
  • Vypozorujte, či vaše miminko zaspáva ľahšie v úplnom tichu a tme, alebo naopak vyžaduje hluk, natriasanie a svetlo. Každé miminko preferuje niečo iné.
  • Skúste hudobný kolotoč nad postieľkou alebo hudobnú plyšovú hračku. Príjemná uspávanka funguje dobre.

 

POHODLIE A ELEGANCIA V JEDNOM

Predstavujeme sviežu, veľmi štýlovú kolekciu jarných kúskov, ktoré vyčarujú úsmev na tvári každej zamestnanej maminke. V uvoľnených a vzdušných outfitoch sa budete cítiť pohodlne a príťažlivo zároveň.

Evergreenom jarnej módy je jednoznačne bielo-modrá kombinácia, ktorá pôsobí veľmi čistým a čerstvým dojmom. Aj keď sa v týchto farbách budete prechádzať po rozpálených uliciach, v duchu sa ocitnete na pláži pri voňavom a večne šumiacom mori. Stavte napríklad na jemné prúžky a uvidíte, aký budete mať úspech.

So slniečkom sa objavuje takmer pravidelne – exotický safari štýl. Jeho farebnosť bola inšpirovaná samotnou prírodou. Typická farba je režná biela, piesková, khaki alebo čokoládovo hnedá. Divoký šarm dodávajú modelom v tomto štýle tiež zvieracie vzory. V safari outfitoch budete perfektne vyzerať v meste, ale v pohode v nich zvládnete aj rodinný výlet.

 

ZABUBLINKUJTE SI

Už ste niekedy na ulici narazili na bublifukových „artistov” a fascinovane ste sa prizerali, ako tvoria bubliny obrovských rozmerov? Skúste spoločne s deťmi zorganizovať súkromnú bubbleshow a uvidíte, koľko radosti to všetkým prinesie. Navyše je to skvelá zábava do parku či na záhradu, kde počas teplých dní trávime množstvo času.

Podľa Wikipedie sa bublifuk objavuje medzi detskými hračkami už
v 19. storočí. Využíva princíp povrchového napätia a prúdu vzduchu, ktorým sa vyplní slabá membrána zo špeciálnej kvapaliny. Za otca obrovských bublín býva považovaný americký architekt David Stein, ktorého k experimentovaniu s bublinami doviedla jeho malá dcéra. Najväčšiu voľne letiacu bublinu na svete v rozmere 20,57 m³ vytvoril český bublinár Matěj Kodeš.