INŠPIRÁCIE NA DEŇ DETÍ

Viete, prečo oslavujeme Deň detí? Podľa Wikipédie sa 1. júna roku 1925 konala Svetová konferencia pre blaho detí a v rovnaký deň prebiehal v San Franciscu festival Dračích lodí. Pri tej príležitosti zhromaždil čínsky generálny konzul čínske siroty, aby poukázal na to, že by sa spoločnosť mala viac zaoberať podmienkami, v ktorých deti žijú. Tieto dve udalosti určili dátum osláv Dňa detí, ktorý bol ale oficiálne vyhlásený o niečo neskôr.

Je to sviatok, kedy si máme my dospelí uvedomiť, že nie všetky deti žijú šťastne a v láskyplnom prostredí a že potrebujú našu podporu. Spoločnosť PEPCO je z tohoto dôvodu od roku 2018 partnerom charitatívnej zbierky Pomôžte deťom, ktorá pomáha ohrozeným a znevýhodneným deťom.

Obdarujte v tento krásny a dôležitý deň aj svoje ratolesti darčekmi. Určite im urobí radosť, že ste si na nich spomenuli. A pokiaľ vám nič nenapadá, pripájame pár inšpiratívnych tipov.

 

PRE VAŠU MALÚ VÍLU

V predškolskom veku detičky veria na rôzne nadprirodzené bytosti a čary, ktorá im pomáhajú zvládať rôzne nepríjemné situácie. Vďaka rozprávkovým bytostiam si tiež cibria fantáziu. A tak pokiaľ máte doma Bambuľku, ktorá miluje víly alebo princezné, rozhodne ju v tom podporujte. Zaobstarajte jej napríklad pôvabnú vílu Sparkle Girlz z našej ponuky. Ale najviac svoje dievčatko potešíte, keď sa aj vy vrátite do detských čias a budete sa hrať spoločne. :o)

 

PRE PRETEKÁROV

Aj napriek vymoženostiam dnešnej digitálnej doby, ako sú tablety či mobily, patria k najobľúbenejším chlapčenským hračkám stále autíčka. A nielen chlapčenským. Hocikedy po nich rady siahnu aj dievčatká. Nech už sú to jednoduché plastové či kovové modely bez zvláštnych funkcií alebo napríklad auto na diaľkové ovládanie, ktoré zvládne neuveriteľné kúsky vonku v teréne alebo doma na koberci. Takže na štart, pripraviť sa, pozor, teraz! :o)

 

PRE ŠIKOVNÝCH POMOCNÍKOV

Deti sa hrajú najradšej tak, že napodobňujú to, čo robia dospelí. Zalievajú kvietky, pomáhajú pri pečení či varení, zametajú, vysávajú, vymieňajú s oteckom pneumatiky, dávajú prádlo do práčky a tak ďalej. Nielen, že sa tým veľa naučia, ale tiež, a to je asi to najdôležitejšie, trávia čas s vami, svojimi rodičmi. Niekedy môžu chcieť pomáhať pri niečom nie práve bezpečnom, napríklad pri kosení trávy. Riešenie je jednoduché – dajte im do rúk detskú kosačku s bublifukom. Budú spokojní a zároveň si neublížia. :o)

 

PRE MALÝCH VODNÍKOV

Kúpanie a hranie vo vode a na čerstvom vzduchu milujú deti bez rozdielu veku. Postavte im na záhrade nafukovacie vodné ihrisko a budete tí najlepší rodičia na svete! :o) Okrem šmýkačky k nemu patria aj veselé morské zvieratká. Navyše nemusíte s deťmi v lete chodiť na verejné kúpaliská a doprajete im príjemné osvieženie v súkromí.

 

PRE NEOHROZENÝCH HRDINOV

Lovec, bojovník a ochranca sa skrýva v každom chlapcovi. Túžba zmerať si sily so „zloduchmi”, súperiť s nimi a vyhrať je pre mužské pohlavie úplne prirodzená. Bojovať proti nespravodlivosti a zlu a brániť slabé a bezmocné je aj najčastejšou myšlienkou najrôznejších filmov, komiksov a kníh. Preto sa nečudujte, že chlapci hľadajú svoje hviezdy a vzory práve v nich a stotožňujú sa s nimi. A keď chlapcom ich hrdinov „naservírujete” napríklad na pyžamách, budú v siedmom nebi.