INŠPIRÁCIE NA LETO PLNÉ DOBRODRUŽSTIEV

Stále váhate, čo s deťmi podniknete cez prázdniny? Aby sme vám rozhodovanie uľahčili, pripravili sme pre vás malú ochutnávku letných výletov u nás aj v zahraničí. Prajeme krásne, spoločnými zážitkami vyhriate leto! :o)

DO PRÍRODY

Človekom nedotknutý prales pri Banskej Bystrici – Možno sa začudujete, no aj na Slovensku máme pôvodný prales, ktorý sa vyvíjal tisícročia - Badínsky prales. Prechádzka v tieni mohutných stromov je nezabudnuteľným zážitkom. Návštevníci si môžu prales pozrieť len s odborným sprievodcom.

Osvieženie pri vodopáde – 12 metrov vysoký Lúčanský vodopád v Dolnom Liptove je veľkou raritou aj preto, že leží uprostred dediny. Kaskádovito padá z okraja travertínovej terasy do malého jazierka. Počas horúceho leta predstavuje božskú oázu.

Ľadová nádhera aj cez leto – Je vám teplo? Navštívte Dobšinskú ľadovú jaskyňu. Patrí k najväčším ľadovým jaskyniam v Európe a je zaradená do Zoznamu UNESCO. Zaujímavosťou je, že v roku 1882 sa stala prvou elektricky osvetlenou jaskyňou v Uhorsku a dokonca sa v nej organizovalo letné korčuľovanie.

Odolné a vzdušné šortky, ktoré vydržia aj tie najdivokejšie dobrodružstvá!

 

NA KÚPALISKO

Svetoznáme kúpele Piešťany – Wellness je ten pravý relax! Piešťanské termálne minerálne pramene majú mimoriadne liečivý účinok na pohybový aparát. Pozoruhodným fenoménom je liečivé bahno, ktoré priam láka ponoriť sa do neho. Areál Kúpeľného ostrova so sochami, fontánami, parkmi a secesnými hotelmi vytvára krásnu scenériu.

Jazerá zaliate slnkom – Názov Slnečné jazerá nie je náhodný, pretože Senec patrí k najslnečnejším mestám Slovenska. Mierne sa zvažujúce trávnaté pláže, príjemné kúpanie, vodné športy aj možnosti ubytovania vytvárajú ideálne miesto pre rodinnú dovolenku s deťmi.

Rozmanité vyžitie vo Wellnesse Patince – V areáli sa nachádza najväčší relaxačný zážitkový krytý bazén na Slovensku s vodnými atrakciami, 10 bazénmi s termálnou vodou, 4 tobogánmi, saunovým svetom, bohatou ponukou procedúr… proste rozmanité vybláznenie pre deti aj ich rodičov.

Nafukovacie matrace vo všetkých farbách dúhy

 

ZA POZNÁVANÍM


Kto chce stretnúť Bielu pani? – Medzi hlavné atrakcie pôvodne gotického hradu Krásna Hôrka pri Rožňave patrí múmia Žofie Andrássyovej-Serédyovej - Levočskej bielej pani. Chlapci sa zasa môžu tešiť na mohutný stredoveký prak a maminky zaujme krásne zachovalá hradná kuchyňa.

Múzeum liptovskej dediny pod Tatrami – Chcete vedieť, ako sa u nás kedysi žilo? V múzeu uvidíte napríklad jednotriednu školu s bytom učiteľa, dobové úle v ovocnom sade, zoo s chovom domácich zvierat a môžete sa povoziť na huculských koňoch.

Jediná Banka lásky na svete je u nás – Najdlhšia ľúbostná báseň sveta, inšpirovaná skutočným príbehom lásky Maríny a Sládkoviča je umiestnená v podzemí domu, kde Marína žila, v 500-ročnej bani na zlato. Prekrásnu a romantickú expozíciu nájdete v Banskej Štiavnici.

Keď príde smäd...

 

ZA ZÁBAVOU

Tarzania Jasná – Lanové parky umožňujú šantenie v lese vysoko nad zemou a to nie len deťom. Sú určené všetkým tým, ktorý si chcú užiť poriadnu dávku adrenalínu. K dispozícii je hlavná aj detská trasa. Pre maximálnu bezpečnosť budete istení o bezpečnostné lano.

Historická Čiernohronská lesná železnica – Je jednou z najväčších turistických atrakcií Horehronia. Kedysi vozila malebnou dolinou drevo, dnes vozí turistov a milovníkov silných rušňov. Spája stanicu Chvatimech pri Hronci s Čiernym Balogom.

Bláznivé zrkadlá – Nečakajte len priemerné zrkadlové bludisko. V Galérii priestoru a zrkadiel Multium sa ocitnete v bláznivej ilúzii nekonečna a najrôznejších efektov, z ktorých sa vám priam zatočí hlava. Galéria sa nachádza v Bratislave. 

Pre unavených neposedníkov na cesty…

 

K MORU

Slnečné pobrežie v Bulharsku – Znovuobjavená destinácia s množstvom piesočných pláží vhodných aj pre malé deti. V poslednej dobe tu vyrástlo veľa moderných rezortov, ceny sú pre našinca veľmi priaznivé a miestna kuchyňa je preslávená.

Grécke ostrovy – Ide o veľmi obľúbené miesto na letnú dovolenku. Nádherná je najmä Lefkada, ktorá má jedny z najúžasnejších pláží na celom Grécku. Výhodou je, že na gréckych ostrovoch nájdete aj skryté miesta, kde nenarazíte na veľké množstvo turistov. A dobrá správa na záver: väčšina pláží je piesočných.

K Baltu do Poľska – Tým, ktorí nie sú až tak „na kúpanie“, ale uprednostňujú poznávanie a páči sa im drsná krása baltského pobrežia, odporúčame Poľsko. More tu býva chladnejšie, takže k nemu vyrazte radšej v druhej polovici prázdnin. Výhodou je, že sem dôjdete za pár hodín autom.

Pre pohodlné leňošenie na pláži…