INŠPIRÁCIE NA AFRICKÚ ROMANTIKU

Vybavíte si čarovný film s Meryl Streepovou a Robertom Redfordom „Spomienky na Afriku“? Bola v ňom vášeň, dobrodružstvo, ale hlavne nádherné africké scenérie s nespútanou, divokou prírodou. Kto ten film videl, musel sa do Afriky zamilovať. Pokiaľ patríte medzi nadšencov Afriky, môžu vás nadchnúť naše tipy, ako jednoduchým spôsobom a s minimom financií premeniť svoju obývačku v strede Európy na africkú exotiku voňajúcu diaľkami. Prajeme inšpiratívne čítanie! :o))

DOMOV, DO AFRIKY!

Interiér inšpirovaný Afrikou alebo ak chcete safari štýlom charakterizuje ľahkosť a etnické motívy. Jeho základom je drevo, hlavne to exotické (teak, bambus, ratan a i.) a tiež ďalšie prírodné materiály – hlina, kameň, koža, kožušiny atď. Aby interiér pôsobil vzdušne, nepreháňajte to s množstvom nábytku, voľte skôr solitéry. Čo by to bolo za safari štýl bez zvieracích
motívov – vpustite do svojho domova zebry, žirafy, levy či leopardy. Na koberčekoch, vankúšoch, keramike či prehozoch im to pristane a nebezpečenstvo úrazu vám rozhodne nehrozí. Z farieb by mala dominovať neutrálna biela či béžová a farba dreva. Výraznejšie, živšie farby, ako napr. rôzne odtiene žltej, hnedej alebo červenej, si nechajte na doplnky. Na steny si zaveste obrázky či fotky s africkými motívmi. Pokiaľ sa nebojíte strašidelných afrických masiek, siahnite aj po nich. K ďalším autentickým dekoráciám patria napríklad sošky z dreva či kameňa alebo rôzne koše z prírodných materiálov. 

KOMPOZÍCIA Č. 1: DIVÝ LEOPARD

Tomuto interiéru vládnu imitácie leopardej kože, ktoré sa objavujú na originálnom taburete, deke aj dekoračných vankúšoch. Žlté kreslo, ktoré celej kompozícii dominuje, vytvára krásny farebný akcent a môže evokovať rozpálené africké slnko. Steny, podlaha a čiastočne komoda v pozadí sú v neutrálnej bielej farbe. Drevo konferenčného stolíka a drevo na odkladacej ploche komody je v príjemnej svetlej farbe. Celkovú atmosféru interiéru doplňuje umelý kvet s veľkými listami a ďalšie dekorácie na komode. Výrazný je predovšetkým lampášik s jednoduchými líniami v elegantnej čiernej farbe.

KOMPOZÍCIA Č. 2: ELEGANTNÁ ZEBRA

Základný tón tejto nestarnúcej čierno-bielej kombinácie udáva výrazný zebrí vzor na dekoračnom vankúšiku a mäkkej deke. Pre safari štýl sú ešte typické geometrické vzory, ktoré nájdeme na látkovom koši a vankúšoch. Útulnosť interiéru podtrhuje umelá kožušina na solitérnom gauči, čierny lampášik a hrnček s africkými motívmi položený na minimalistickom kovovom stolíku. Kontrast bielej a čiernej farby zmäkčuje neutrálna šedo-béžová farba gauča.

KOMPOZÍCIA Č. 3: V HLAVNEJ ÚLOHE DROBNOSTI

Dokonalú atmosféru čierneho kontinentu doladíte pôvabnými dekoráciami, ktoré interiér osviežia a dodajú mu autentický punc. Na africkom umení je krásne to, že nie je dokonalé, cítite, že je vyrobené rukami. K obľúbeným motívom patria rastliny či zvieratá. Drevená krabička v neutrálnej béžovo-hnedej farbe s jemným ornamentom na veku a ozdobným zatváraním vám poslúži napríklad ako šperkovnica. A subtílny leopard v jednoduchom šedom ráme ochráni vašu rodinnú pohodu. :o)