INŠPIRÁCIE PRE SUPERMAMIČKY

Viete, koho by sme my v PEPCO jednoznačne zaradili medzi superhrdinov? Jednoznačne mamičky! Zvládajú toho toľko naraz, že rozhodne musia byť obdarované nadprirodzenými schopnosťami. Takže, milé „supermamičky“, hektický začiatok školského roka je už takmer za nami, rozvrhy sú rozdané, krúžky vybrané, tak snáď už vám ostane aspoň chvíľka pokoja na inšpiratívne čítanie. Pekne sa uvelebte a dajte sa do toho! :o))

VYSPINKANÉ DIEŤA – POHODA DOMA

Tiež ste rada za každú minútu, kedy vaše bábätko sladko spí? Možno vám naše "spinkacie" tipy pomôžu, aby tých pokojných chvíľok len pre vás bolo požehnane.

 1. Nepreťahujte...
  Áno, je to fakt. Príliš unavené dieťatko paradoxne zaspáva naozaj ťažko. Preto ho sledujte a už pri prvých príznakoch únavy (stráca záujem o hračky, upokojí sa alebo naopak znervózni, začne sa túliť...) hurá s ním do postieľky.
 2. Dojčite s rozmyslom...
  Cez deň dojčite častejšie, v noci s dlhšími rozostupmi. Bábätko sa tak lepšie naučí rozoznávať, že cez deň sa papá a v noci spinká. A pred spaním zabudnite na kávu či čaj, ktoré majú povzbudzujúce účinky. Cez mlieko totiž povzbudí aj vaše bábätko a spánok bude za horami, za dolami.
 3. Spite spoločne…
  Berte si bábätko k sebe do postele. Vo vašej prítomnosti bude pokojnejšie a vy budete dojčiť v pohodlnejšej polohe. Ak máte obavu, že by ste pri spánku drobčekovi ublížili, je dnes možné zaobstarať si postieľku s vyberateľným bokom, ktorú jednoducho prisuniete k tej svojej.
 4. Hojdajte a zavinujte…
  Kolísavý pohyb si bábätká pamätajú z maminkinho bruška, takže je pre nich úplne prirodzený a pekne ich upokojí. Drobčeka môžete hojdať na rukách, v kolíske či šatke. Tiež zavinutie do zavinovačky alebo dečky evokuje tesné a bezpečné prostredie maternice. Vo "veľkej" postieľke sa totiž nemusí cítiť vo svojej koži.
 5. Hrajte a spievajte…
  Váš hlas bábätko dôverne pozná už z doby tehotenstva. Takže uspávanka z vašich úst bude ten najlepší uspávací prostriedok. A nebojte sa, hudobný "hluch" vám vyčítať rozhodne nebude. ;o) Alebo sa jednoducho spoľahnite na niektorú z hudobných hračiek, ktoré vyhrávajú príjemné uspávacie melódie.

JESENE-ZIMNÁ INVENTÚRA V DETSKOM ŠATNÍKU

Zase už vám vaše ratolesti cez leto povyrástli a oblečenie z minulej jesene je tak mimo hru? Alebo sa proste len rozhodli, že chcú niečo nové? Nevešajte hlavu a vezmite ich k nám...

Vašim neodbytným parádniciam odporúčame trendy prešívaný kabát s nevyhnutnou kožušinkou na kapucni v jemne ružovom odtieni a k nemu čiapku so štýlovou aplikáciou z módnych obojstranných flitrov.

A vaši mladí chlapíci zase ocenia poriadnu bomber bundu so šikovnými vreckami, kapucňou a praktickými manžetami, za ktoré nefúka. Na krk ešte príjemný komínový šál, ktorý sa proste len pretiahne cez hlavu, a môže sa vyraziť za dobrodružstvom.;o)

BUNDY A ŠÁLIKY NA PRVÉ MRAZÍKY

Babie leto už nám zamávalo a je na čase trochu viac sa "obaliť". Aj v tohtoročnej jesennej a zimnej sezóne budú stále in "klobásové" bundy rôznych dĺžok s módnym kožušinovým akcentom na golieri alebo kapucni, s poriadnymi vreckami a najlepšie v lesklom prevedení. Osviežte ich štýlovým šálom nadmerných rozmerov so strapcami alebo jeho károvanou kolegyňou, pridajte elegantnú čiapku s nežnými perličkami a získate hrejivý outfit ako vymaľovaný! :o)