INŠPIRÁCIE NA ADVENTNÝ ČAS

Vianoce sú už za dverami a Štedrý deň s nimi. Delia nás od neho len štyri týždne takzvaného adventu. Pre kresťanov to predstavuje obdobie radostného očakávania príchodu Spasiteľa (z lat. Adventus = príchod) a duchovnej prípravy na Vianoce. Je to doba rozjímania a dobročinnosti. Väčší pokoj bol patrný aj v životnom štýle našich predkov, ktorí si po namáhavej práci v poľnohospodárstve od jari až do jesene mohli konečne odpočinúť. Skúsme si z nich zobrať príklad a pripraviť sa na najväčšie sviatky roka v pokoji a bez zbytočného stresu. Možno vám pri tom pomôže pár našich „adventných“ tipov. Prajeme príjemné čítanie a pohodový predvianočný čas! :o))

UROBTE SI PYŽAMOVÝ DEŇ

Čo takto skúsiť jeden z víkendových predvianočných dní stráviť namiesto upratovania alebo zháňania darčekov jednoducho leňošením. Ako na to?

  1. Keď ráno vstanete (čo najneskôr a samozrejme bez budíka), ostaňte v pyžame. Tento praktický úbor vám uľahčí prechod z nočného do denného leňošenia.
  2. Pripravte si spoločne s rodinou veľké a výdatné raňajky. Každý to, čo má najradšej. A v optimálnom prípade ich natiahnite až do obeda, nech nemusíte nič variť.
  3. Vypnite všetky tie elektronické vecičky, ktoré vás spojujú s okolitým svetom a pchajú do vás more informácií, a zostaňte aspoň na chvíľku v nerušenom off-line režime. Je to balzam na nervy.
  4. Hrajte staré dobré doskové hry (napríklad „Človeče”), pozerajte sa na filmy, ktoré už roky túžite vidieť, ale nikdy ste sa k nim nedostali, maškrťte, na čo práve dostanete chuť, a nemajte pri tom žiadne výčitky.
  5. Keď vyjde na oblohe prvá hviezda, rozsvieťte jednu zo sviečok na adventnom venci, zhasnite svetlá a rozprávajte sa spolu.
  6. Potom sa plynule presuňte do postele (výhodou je, že sa nemusíte prezliekať) a poriadne, ale naozaj poriadne sa vyspite. Tak dobrú!

DAJTE DETSKÝ ŠATNÍK DO GALA

Vianoce sú skvelou príležitosťou na to, aby ste svoje zlatíčka prirodzenou cestou a úplne nenútene naučili, ako sa správne obliekať na slávnostné príležitosti a že šaty naozaj robia človeka. Ak náhodou dôjde k nejakej nehode v podobe fliačikov na šatôčkach alebo motýlika nakrivo, tak sa z toho nestrieľa, pretože všetko zostane pod pokrievkou v kruhu rodinnom. Tak si urobte čas, zoberte detičky a zastavte sa u nás v PEPCO pre pár výnimočných kúskov na výnimočné sviatky. Budeme sa tešiť! :o)

PEPCO TIP: Nechajte deti, nech si slávnostnú „róbu“ vyberú samy. Budú ju potom nosiť o to radšej.

OBKLOPTE SA KÚZLOM VIANOC ČO NAJSKÔR…

Vytvorte si doma predvianočnú atmosféru už počas adventu a nečakajte, až Ježiško zazvoní. Veď samotné Vianoce sú tak krátke... Pohodlie a útulnú atmosféru plnú domáceho tepla navodíte pomocou huňatých vankúšikov a mäkkých diek s vianočnými motívmi, do ktorých je radosť sa zababušiť. Tmu zimných mesiacov zažeňte štýlovými LED reťazami, ktoré prežiaria celý interiér. A vecičky, ktoré chcete mať stále po ruke, ale nie na očiach, schovajte do praktického taburetu s úložným priestorom. Potom už len ozdobte ten najkrajší a najvoňavejšie strom a pozvite Vianoce ďalej...