INŠPIRÁCIA, KTORÚ SI DÁTE DO RÁMIKA

Za oknami je nevľúdne počasie a von nás to práve veľmi neláka. Čo tak si v teple domova prebrať staré fotografie, ktoré vám „strašia“ v škatuliach od topánok alebo zaberajú miesto na disku v počítači, a tie najkrajšie si vystaviť, aby vám každý deň robili radosť? Máme pre vás 6 tipov, ako to urobiť vkusne, s gráciou a nápadom. Rámikom zdar! ;o)

Tip č. 1: Fotkám pristane väčšia veľkosť

Vybranú fotku si nechajte zväčšiť alebo vytlačiť vo väčšej veľkosti, najlepšie u profesionálov (tlač z domácich tlačiarní nebýva úplne kvalitná). Vo väčšom rozmere bude fotka pôsobiť efektnejšie a zaujímavejšie.

Tip č. 2: Viac je skrátka viac

Keď máte viac malých fotiek, urobte si z nich na stene takú „skladačku“. Môžete ich buď umiestniť do niekoľkých rámikov rôznych veľkostí, tvarov či farieb, alebo zvoliť jeden výrazný multirámik.

Tip č. 3: K rámu patrí pasparta

Fotka by vždy mala byť menšia ako rám. To znamená, že pod ňu buď dáte paspartu (postačí aj obyčajný biely tvrdý papier), alebo necháte fotku rovno vytlačiť s bielym okrajom, ktorý paspartu nahradí.

Tip č. 4: Aký interiér, taký rámik

Je fajn prispôsobiť rámik štýlu interiéru, v ktorom bude fotka visieť. V minimalistickom interiéri sa budú lepšie vynímať jednoduchšie tvary a skôr kovové materiály, pre romantickejší štýl môžete voliť zložitejšie a ozdobnejšie tvary rámov.

Tip č. 5: Neviažte sa len na fotky

Odvážte sa vložiť do rámikov napríklad motivačný citát, ktorý vás bude denne inšpirovať, najpodarenejšie výkresy vašich štupľov alebo napríklad sušené vylisované kvety. Fantázii sa medze nekladú! :o)

Tip č. 6: Nebojte sa experimentovať

Fotky v rámiku nemusíte len klasicky vešať na stenu. Môžete ich jednoducho postaviť na poličku alebo siahnuť po originálnejšom kúsku, vďaka ktorému vaše spomienky ešte viac vyniknú. 

Zdroje: www.fotoguru.czwww.living.cz