INŠPIRÁCIE V MODROM

Viete, že modrá patrí medzi najobľúbenejšie farby? A nie je sa čomu čudovať. Má veľa najrôznejších odtieňov, takže tú „svoju“ modrú si nájde naozaj každý. A klasická modrá sa podľa inštitútu Pantone, ktorý každý rok vyhlasuje vzorkovník trendy farieb, stala ikonickou farbou na tento rok. Ak sa na modrú pozrieme z hľadiska psychológie, vyjadruje pokoj, vyrovnanosť, zmysel pre poriadok, podporuje sústredenie a údajne znižuje chuť na jedlo. Zároveň ale môže pôsobiť melancholicky až chladne. A tak, najmä v móde, sa ju musíme naučiť vhodne kombinovať s inými farbami. Prejdite si teraz s nami pár módnych kúskov v modrej. Možno niektorý z nich doputuje aj do vášho šatníka. ;o)

KLASIKA

Ak preferujete skôr klasickú farebnosť a módne výstrelky vás práve nelákajú, stavte na kombináciu modrej farby s telovou či svetlobéžovou. Chybu ale neurobíte ani s neutrálnou čiernou či bielou.

ELEGANCIA

Tmavomodrá farba je veľmi elegantná a hodí sa najmä na slávnostné príležitosti, kde konkuruje čiernej. Tá môže pôsobiť tvrdo, takže tmavomodrá je jej „mäkšia“ varianta. Ak premýšľate, v akej farbe zvoliť doplnky, siahnite po teplej červenej. Docielite tak úžasne efektný kontrast. A dobrá správa pre všetky tmavovlásky - tmavomodrá vám naozaj pristane. :o)

JEMNOSŤ

Svetlomodrá zase vynikne na blondínkach a je to farba pre všetkých, ktorí uprednostňujú v móde jemnosť a nepotrpia si na ostré farebné prechody. Navyše ponúka množstvo farebných variánt - od jemnej púdrovo modrej až po jasnú modrú ako letná obloha. A na džínsoch vyzerá fakt skvelo!

VÔNE DIAĽOK

V súvislosti s modrou farbou nesmieme zabudnúť na nesmrteľný námornícky štýl evokujúci šumenie mora, dobrodružstvo a romantiku. Charakterizujú ho kontrastné modro-biele pásiky v horizontálnom smere, ktorých sa nemusia báť ani bacuľky. Keď si oblečú top vo voľnejšom strihu a naopak užšie nohavice, bude výsledok dokonalý. Doplnky alebo iné kúsky oblečenia zvoľte v žiarivo červenej, ktorá si s modro-bielymi pásikmi výborne rozumie.

TIP NAVIAC!

Modrému outfitu dodáte šmrnc, keď ho okrem červenej farby osviežite doplnkami v žltej či zlatej.

Zdroje: www.modnipeklo.cz, www.fashionmagazin.cz, www.moda.cz